Dieta i odchudzanie - witamina-b12

Witamina b12

dieta-odchudzanie.com

Tytuł:  
Autor:  julka
26.5.2010, 11:52
witam mam pytanie dotyczace wit b12, od dłuższego czasu mam rożne dolegliwości, zawroty głowy, jestem osłabiona jakas rozbita, puls wzrasta tak do 95, nawet w nogach jakies mrowienie czuje.... moje wyniki sa nastepujace wit b12 była 243 a po jakis 2 miesiacach spadła mi na 233 (211-911) niby w normie ale nisko i jeszcze spadła.... czy te dolegliwosci moga byc przez ta witamine? włosy mi wypadaja i czesto jest mi nie dobrze, jakby wymiotowac mi sie chce oraz mam dziwny smak w ustach, niby jestem po porodzie i wlosy maja prawo wypadac ale ja urodzilam 6 miesiecy temu.... jedyny nieprawidłowy wynik to miałam żelaza 29 (50-291) teraz mam go 63 na dzień dzisiejszy wziełam 5 zastrzyk z b12, zawrotów głowy oraz mdłości nie mam, zostało mi drętwienie po lewej stronie głowy ( zaówarzyłam że te drętwienie głowy nasila sie przy wysiłku) oraz ten wzrastający puls, serce badałam(echo, holter) wszystko ok.

Tytuł:  Witamina b12...
Autor:  dominisia
26.5.2010, 11:56
Odnośnie wit b12 to 243 a 233 nie ma tu żadnej różnicy, nie należy kojarzyć tego ze spadkiem tej witaminy bo jakby tego samego dnia z tej samej próbki krwi miała Pani wykonane badanie dwukrotnie to wyniki właśnie tak mogły by się różnić. To jest w granicach błędu oznaczenia, jak we wszystkich badaniach. Jeśli badała by Pani jeszcze za jakiś czas wit b12 i znów by się zmniejszyło to można by się zastanawiać czy oby właśnie nie idzie to w kierunku spadku. Czyli skoro Pani brała zastrzyki b 12 tzn, że miała Pani niską b12 i żelazo też niskie było wyjściowo? czyli stwierdzono niedokrwistość z nd b12 oraz towarzyszącą z nd żelaza czy jak?

Odpowiedz:

Tytuł:
Autor:
Tekst:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co jest mniejsze: kałuża czy morze?

Lista tematów: